Nowy kompleks sportowy w Wadowicach

Nowy kompleks sportowy w Wadowicach

Do tej pory wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 („Ekonomik”) słynęło z gastronomii, ale już wkrótce może stać się wylęgarnią talentów sportowych. 6 grudnia br. dokonano odbioru końcowego nowoczesnego, oświetlonego kompleksu sportowego z trybunami oraz boiskami z nawierzchnią poliuretanowo-gumową, który stworzono przy tej szkole. – Ponieważ boiska będą ogólnodostępne, to doskonały prezent na Mikołajki nie tylko dla uczniów, ale i dla wszystkich mieszkańców stolicy powiatu – podkreślają zgodnie wychowankowie placówki, jej dyrekcja oraz władze Powiatu Wadowickiego.  

„Stajecie się liderami kształcenia zawodowego w regionie. Macie koncepcję, którą realizujecie bardzo skrupulatnie i konsekwentnie” – mówiła kilka tygodni temu do przedstawicieli naszego powiatu Agata Suszczyńska, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Elementem realizowanego krok po kroku planu jest m.in. modernizacja infrastruktury sportowej przy szkołach średnich. W 2018 roku Powiat Wadowicki pozyskał z Unii Europejskiej środki na budowę kompleksów przy trzech placówkach powiatowych. Jedną z nich było właśnie CKZiU Nr 1 w Wadowicach Obok boisk do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa zimnego, przy placówce powstała siłownia zewnętrzna, rozbieg do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą oraz nowoczesna bieżnia.

Podobne, choć nieco mniejsze kompleksy sportowe w 2018 roku wybudowano przy andrychowskim CKZiU („Kotarbin”) oraz wadowickim LO. Łączny koszt tych trzech inwestycji wyniósł ok. 3,3 mln zł, z tego 75 procent, czyli ok. 2,5 mln zł Powiat Wadowicki pozyskał z Unii Europejskiej.