Nasze szkoły w krajowej czołówce

Ogłoszono wyniki  „Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012”. W XIV edycji Rankingu przygotowanego przez redakcje miesięcznika „Perspektywy” i dziennika „Rzeczpospolita” na wysokich miejscach znalazły się szkoły prowadzone przez Powiat Wadowicki.
W Rankingu Techników na 17 miejscu w kraju (4 miejsce w Województwie Małopolskim) sklasyfikowano Technikum nr 1 w ZS nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach a na 31 miejscu (5 miejsce w Województwie Małopolskim) znalazło się Technikum nr 2 w ZS nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach. Ponadto 148 miejsce (19 miejsce w Województwie Małopolskim)zajęło Technikum nr 3 im. ks. J. Twardowskiego w ZS nr 1 w Wadowicach.
Ranking Techników powstał w oparciu o następujące kryteria:
•  sukcesy w olimpiadach 20% oceny końcowej
•  matura – przedmioty obowiązkowe 30% oceny końcowej
•  matura – przedmioty dodatkowe 15% oceny końcowej
•  wyniki egzaminów zawodowych 30% oceny końcowej
•  opinia akademicka 5% oceny końcowej
Wśród liceów najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach zajmując 161 miejsce w kraju (10 miejsce w Województwie Małopolskim) natomiast na 436 miejscu (32 miejsce w Województwie Małopolskim) znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.
Ranking Liceów powstał w oparciu o następujące kryteria:
•  sukcesy w olimpiadach 30%
•  matura – przedmioty obowiązkowe 30%
•  matura – przedmioty dodatkowe 35%
•  opinia akademicka 5%
Zasady obu rankingów ustaliła Kapituła, złożona z dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.