Najlepsi siatkarze są w Andrychowie

Uczniowie LO w Andrychowie zwyciężyli w Powiatowym Finale Licealiady w siatkówce, rozegranym 1 marca 2013 r. w hali „Beskid” w Andrychowie. Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Wadowicki na finale regionalnym, rozgrywanym w Kętach (powiat oświęcimski).
W zawodach wzięły udział reprezentacje dwóch andrychowskich szkół: Zespołu Szkół Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie oraz najlepsze drużyny eliminacji rozegranych w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy: Zespół Szkół Nr 1 w Wadowicach i Zespół Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Wadowicach.
Zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły licznie zebranej publiczności wielu sportowych wrażeń. Zespoły rywalizowały systemem pucharowym – do dwóch wygranych setów. Najlepsze drużyny otrzymały z rąk p.o. kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu – Aliny Wolas dyplomy i pamiątkowe puchary.
Współorganizatorem turnieju był Zespół Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie.
Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Łysoń, Mateusz Kowalczyk, Tomasz Ćwiertnia, Mateusz Jarzyna, Mateusz Trzop, Bartłomiej Pajor, Michał Żywioł, Jakub Guzik, Michał Saferna, Norbert Policha, Piotr Piekiełko oraz Maciej Rupik.
Wyniki:
Półfinały:
LO Andrychów – ZS Nr 1 Wadowice  2:0 (25:16, 25:21)
ZS Nr 1 Andrychów – ZS Nr 2 Wadowice  2:1 (25:21, 21:25, 15:9)
Mecz o III miejsce:
ZS Nr 1 Wadowice – ZS Nr 2 Wadowice  2:0 (25:18, 25:23)
Finał:
LO Andrychów – ZS Nr 1 Andrychów  2:0 (25:16, 25:21)