Najlepsi nauczyciele naszego powiatu według czytelników ”Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” wyłonieni

Wyróżnienie w tym plebiscycie to najlepszy dowód na to, jak dobrze ci nauczyciele wypełniają misję wychowania oraz kształcenia dzieci i młodzieży. Dodatkowo to potwierdzenie tego, jak wielką sympatią cieszą się wśród uczniów i ich rodziców, bo to oni zapewne stanowili większość wśród głosujących – tak starosta wadowicki Bartosz Kaliński skomentował wyniki Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Wadowickiego według czytelników „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej”. Statuetki, dyplomy oraz upominki dla zwycięzców wręczono w Starostwie Powiatowym w Wadowicach (17.05). Starosta objął bowiem wydarzenie honorowym patronatem.

Wyniki ogłosił oficjalnie Wojciech Ciomborowski, szef redakcji „MKB". On też przypomniał, jak przebiegał plebiscyt. W pierwszym etapie zgłaszano kandydatów i wyłoniono "Złote Trójki, które następnie rywalizowały o końcową wygraną.

Ostateczne wyniki plebiscytu wyglądają tak:

Szkoły podstawowe i gimnazjalne:
I miejsce: Tomasz Gębala (SP w Stroniu)
II miejsce: Robert Kawończyk (SP we Frydrychowicach)
III miejsce: Andrzej Bańdura (SP nr 5 w Wadowicach)

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce: Anna Bednarz (ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej)
II miejsce: Józef Łasak (ZSCKU w Radoczy)
III miejsce: Henryk Odrozek (I LO w Wadowicach)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!