Mieszkańcy Kleczy mają nowy chodnik! „Czekali na niego 30 lat”

Mieszkańcy Kleczy mają nowy chodnik!  „Czekali na niego 30 lat”

Świetna wiadomość dla mieszkańców Kleczy Górnej i Dolnej. Dobiegł już końca kolejny etap budowy chodnika łączącego obie wioski. Piesi mogą już chodzić po nowym chodniku na długości 1 km, a to jeszcze wszystko. Pod koniec br. ten trakt jeszcze się wydłuży. Będzie również remont nawierzchni.

To dobry rok dla mieszkańców Kleczy. Na początku roku oddano do użytku 160-metrowy odcinek chodnika w pobliżu stacji diagnostycznej i komisu samochodowego, ale prawdziwa inwestycja ruszyła dopiero w lecie. W ciągu kilku ostatnich tygodni powstało aż 860 metrów nowego traktu, od torów kolejowych w kierunku Łękawicy.

W imieniu swoim i mieszkańców Kleczy jestem wdzięczny staroście za to, że dotrzymał słowa – mówi sołtys Kleczy Dolnej, Ireneusz Chrapla.

Piesi mogą czuć się teraz bezpiecznie, ale to jeszcze nie koniec inwestycji.

Jeszcze w tym roku dobudujemy kolejne 150 metrów na niebezpiecznym łuku drogi w stronę Łękawicy, więc łącznie będzie to już 1,2 km. I do wykonania na przyszły rok pozostanie nam jeszcze 200-metrowy odcinek przy torach kolejowych.Dodatkowo, w ciągu kilku najbliższych tygodni przy istniejącym chodniku wyremontujemy 400-metrów najbardziej zniszczonej nawierzchni – zapowiada Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

Warto podkreślić, że nie wszyscy wierzyli, że uda się sfinalizować tę inwestycję z końcem starego roku. Na Facebooku powstała nawet specjalna grupa, na której zarzucano pracownikom Starostwa oraz władzom powiatowym kłamstwa, nieudolność i rozsyłano informacje, że chodnik ten nie powstanie nigdy. Wątpliwości nie miał jednak starosta wadowicki, Bartosz Kaliński.

Rozmawiałem dzisiaj z jednym z mieszkańców Kleczy i mówił mi, że czekał na ten chodnik 30 lat, a kolejni włodarze gminni i powiatowi nie spełniali swoich obietnic. Cieszę się, że w końcu się udało, choć nie obyło się bez kłopotów. Chciałem za nie bardzo przeprosić. Były duże problemy z PKP, z wykonawcą i z uzyskaniem zgód, ale nie myli się ten, kto nic nie robi – podkreśla Bartosz Kaliński.

Podsumowując, w ciągu tej kadencji na drodze Stryszów – Klecza POM (1731 K) wybudowano 1,1 km drogi i 1,6 km chodnika. Całkowity koszt tych inwestycji wynosi ok. 1,8 mln zł,  z czego 1,2 mln zł pochodzi z budżetu powiatu, a pozostałe 0,6 mln zł dołożyła gmina Wadowice.