Majówka w SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej

23 maja 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się impreza integracyjna „Majówka”. Organizowaną przez SOSW już po raz kolejny uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu znakomitych gości – przedstawiciele władz samorządowych Gminy Kalwaria Zebrzydowska, duchowieństwo, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, uczniowie i ich rodzice oraz wolontariusze.

W bajkowy świat słowami wierszy Jana Brzechwy wprowadzili wszystkich przybyłych gospodarze – uczniowie SOSW. Następnie zaproszona młodzież z SOSW w Kaczynie, ZSS w Wadowicach, Ligii Morskiej z Suchej Beskidzkiej oraz ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyła w konkursach, zabawie z chustą i tanecznych pląsach. Oprawę artystyczną imprezy zapewnili uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Szpila”.
Najważniejszym wydarzeniem „Majówki” było uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci uczęszczających do tutejszej szkoły podstawowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Wadowicki Jacek Jończyk.
Mimo pochmurnego dnia, uroczystość przebiegała w ciepłej, pogodnej atmosferze.
Patronat nad „Majówką” objął Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Fot.: SOSW Kalwaria Zebrzydowska.