Licealiada powiatowa w piłce ręcznej dziewcząt

Po raz kolejny uczennice Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej okazały się najlepsze w powiatowym finale licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Gospodynie imprezy rozegranej 18 marca 2014 r. będą reprezentować Powiat Wadowicki w finale rejonowym, w którym zmierzą się z najlepszymi zespołami z powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego.
Do finałowej rywalizacji przystąpiły najlepsze zespoły eliminacji – reprezentacje Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół Nr 1 w Andrychowie, Zespołu Szkół Nr 2 w Andrychowie, Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie, Zespołu Szkół Nr 3 w Wadowicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach.
Po zakończeniu zmagań w dwóch trójzespołowych grupach, najlepsze dwa zespoły z obu grup przystąpiły do rywalizacji finałowej. Na zakończenie rozegrano mecze o trzecie miejsce oraz finał.
Zawody obserwowała licznie zgromadzona publiczność, a szczególnie gorący doping towarzyszył meczom gospodyń. Na zakończenie rozgrywek pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach wręczyli kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Alina Wolas oraz dyrektor ZSiPO Piotr Janusiewicz. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju odebrała Kamila Dzidek (ZSiPO).
Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.