Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi…” rozstrzygnięty

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” – pod tym hasłem we wtorek, 14 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbył się finał IX edycji  Konkursu Plastycznego dla dzieci. Organizatorem wydarzenia był KRUS – placówka terenowa w Wadowicach przy współpracy m.in. z Powiatem Wadowickim, Kuratorium Oświaty Delegaturą w Wadowicach oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Biurem Powiatowym w Wadowicach.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczne hasło konkursowe miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Do placówki terenowej KRUS w Wadowicach wpłynęło 331 prac z 15 szkół z naszego powiatu. Zostały one podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-3 oraz klasy 4 – 8 szkoły podstawowej.

Laureatami w kategorii klas 0-3 szkoły podstawowej zostali:
Miejsce I – Gabriela Kulawik (ZSP nr 2 w Wieprzu),
Miejsce II – Lena Przejczowska (SP w Spytkowicach),
Miejsce III – Zuzanna Ceremuga (SP w Mucharzu).
W tej kategorii wiekowej wyróżniono ponadto 19 osób.
Laureatami w kategorii klas 4-8 szkoły podstawowej zostali:
Miejsce I – Jan Wójtowicz (ZSP w Bachowicach),
Miejsce II – Wiktoria Wróbel ( ZSP nr 2 w Wieprzu),
Miejsce III – Weronika Bucka (ZSP w Kleczy Dolnej).
W tej kategorii wiekowej wyróżniono ponadto 7 osób.

Nagrody dla laureatów konkursu wręczała – wspólnie z przedstawicielami Kuratorium i ARiMR – zastępca kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Alina Wolas.

Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi…” rozstrzygnięty