Kolejne pieniądze na projekty edukacyjne dla Powiatu Wadowickiego!

Nie zakończyły się jeszcze projekty edukacyjne rozpoczęte w 2017 roku, a już teraz możemy się cieszyć z kolejnych dotacji dla naszego powiatu. Po zdobyciu 15 milionów złotych na reformę szkół zawodowych Powiat Wadowicki otrzymał kolejne środki na rozwój szkolnictwa zawodowego. W pierwszy dzień nowego roku szkolnego dyrektorzy czterech powiatowych placówek oświatowych odebrali umowy o dofinansowanie oraz związane z nimi pełnomocnictwa. Dokumenty wręczyli: przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, starosta Eugeniusz Kurdas oraz wicestarosta Beata Smolec.
Całkowita wartość czterech projektów to 16 052 009,99 zł. Są one dofinansowane z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Poddziałania 10.2.2 – Kształcenie zawodowe uczniów – SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Środki finansowe będą przeznaczone na kontynuację funkcjonowania dwóch Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach (CKZiU Nr 1 „Ekonomik” oraz CKZiU Nr 2 „Gorzeń”) oraz Centrum w Andrychowie („Kotarbin”). Dotację otrzyma również kalwaryjski Zespół Szkół im. KEN. Łącznie do naszych szkół trafi prawie 14,5 mln zł zewnętrznego dofinansowania!
– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w naszym powiecie możemy dalej rozwijać i doskonalić szkolnictwo zawodowe. Nowe projekty to nie tylko kursy i szkolenia, zajęcia przygotowawcze do matury czy studia podyplomowe dla nauczycieli. To także możliwość dalszej adaptacji infrastruktury szkolnej i doposażania pracowni w sprzęt do nauki zawodu. Bardzo cieszy fakt, że do szkół kontynuujących już kolejny rok działania projektowe dołączyła nowa placówka – Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej  – podsumowuje wicestarosta Beata Smolec.