Kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego

13 czerwca odbyła się kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego „Carpe diem” działającego w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem widzowie zachwycali się brawurowym wykonaniem sztuki Aleksandra Fredry „Damy i huzary”. Pod czujnym okiem opiekunki koła lżbiety Karelus – młodzież przez wiele miesięcy przygotowywała przedstawienie. Ćwiczyła role, dykcję i ruch sceniczny, a w ostatnim czasie sekcja techniczna  przygotowywała stroje i dekoracje. Efekt ciężkiej pracy zachwycił wszystkich zebranych. Gra aktorów była żywa i swobodna, naturalna i pełna ekspresji. Aktorzy byli świetnie i z wyczuciem dobrani do swoich ról, co sprawiło, że byli niezwykle przekonywujący. Scenografia, przedstawiająca podwórko dworku szlacheckiego z przeróżnymi sprzętami gospodarskimi, oddawała odpowiedni klimat. Do sukcesu przedstawienia swoją pracą przyczynili się także operatorzy światła i muzyki.
Na premierę przybyli zaproszeni goście: z ramienia Małopolskiego Kuratora Oświaty wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Ewa Kantyka, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Zbigniew Stradomski, Zastępca Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska Halina Cimer, Przewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Paweł Hebda, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej Edward Szumara oraz była opiekunka koła teatralnego Ewa Starzak. Na spektaklu obecni byli także dyrektor szkoły Piotr Janusiewicz, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
Zarówno na premierze, jak i na spektaklach granych dla gimnazjum i społeczności lokalnej w dniach następnych, artyści otrzymali gromkie brawa, które z pewnością wynagrodziły wielomiesięczny trud pracy nad przygotowaniem sztuki.

Obsada:
Major- Maciej Łabędzki
Rotmistrz – Filip Mirocha
Edmund- Jakub Filek
Kapelan- Maciej Zamysłowski
Pani Orgonowa- Aleksandra Leśniak
Pani Dyndalska – Aleksandra Kołodziej
Panna Aniela- Adrianna Kordel
Zofia –Weronika Pająk
Józia – Kinga Szczechowicz
Zuzia – Karolina Oczkowska
Fruzia- Natalia Wojtaszek
Grzegorz- Arkadiusz Zacharski
Rumbo- Przemysław Warchał

Sekcja techniczna:
Julia Moskwa, Patrycja Harmatys, Karolina Garlacz, Lidia Opychał, Aleksandra Filek, Anna Kowalczyk, Anna Stradomska, Karolina Knapczyk, Justyn Kutermak, Paulina Stokłosa.
Suflerzy:
Patrycja Jaromir, Estera Kowalska.
Światło i muzyka: Tomasz Wójcik, Dawid Buła, Dawid Pidel.
Reżyseria: mgr Elżbieta Karelus.

foto: ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej