Kolędowanie w WCK

Klub Aktywnego Popołudnia WCK zaprasza na Folkowe kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Andrychów.
Atrakcją koncertu będzie nie tylko repertuar opracowany przez kierownika muzycznego zespołu Leona Majkuta, ale także piękne stroje i autentyczna muzyka ludowa.
Zespół zaprezentuje się w czwartek 31 stycznia 2013 r. o godz. 17.00 na sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury w koncercie kolędowo – pastorałkowym. Wstęp na koncert jest bezpłatny, a po nim będzie można zakupić płyty zespołu w cenie 20 zł.
Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW powstał w 1997 r. i działa w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
Członkowie Zespołu stanowią grupę wyjątkowych pasjonatów ludowej tradycji, a jego głównym atutem jest wielopokoleniowość, co sprawia, że ma on swoich fanów wśród młodszych i starszych miłośników folkloru.
W swoim dorobku Zespół prezentuje m.in.: programy obrzędowe, pieśni religijne, ludowe i biesiadne oraz programy sceniczne zawierające wartości rodzimej tradycji.
Ostatnie osiągnięcia zespołu to:
I miejsce w kategorii zespołów regionalnych w 44 Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych 2011 w Górkach Wielkich,  II miejsce w kategorii zespoły obrzędowe w V Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym Regionu Małopolski „Pawie Pióro 2011" w Trzebini, I miejsce  w kategorii Zespoły Regionalne podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w dniach 5 – 8 stycznia 2012 r. oraz I miejsce  w kategorii Zespoły Śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów muzycznych podczas XIX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych ”Złoty Kłos” 2012 w Zebrzydowicach.
Najnowsze trofeum Zespołu to Nagroda specjalna na XIII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK  „NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE" – NIEPOKALANÓW 2013.