Już 24. Stół Wigilijny. Tym razem najszczęśliwszy dla gospodyń z Gierałtowiczek

Wicestarosta Beata Smolec oraz członek zarządu Mirosław Sordyl podczas tegorocznego Stołu Wigilijnego

Gospodynie z Gierałtowiczek zdobyły Grand Prix podczas XXIV Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”, zorganizowanego tradycyjnie przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie (2.12). Wydarzenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, samorządu, organizacji społecznych oraz przyjaciele SGW zostało przygotowane przy wsparciu Powiatu Wadowickiego.

Spotkanie poprowadziła tradycyjnie prezes SGW a zarazem radna powiatowa Czesława Wojewodzic. Na jej zaproszenie odpowiedziało liczne grono naszych samorządowców na czele z wicestarostą Beatą Smolec oraz członkiem Zarządu Powiatu Mirosławem Sordylem. Podobnie, jak inni zaproszeni goście mogli oni podziwiać (i w części zasmakować) nie tylko przepięknie przygotowane stoły wigilijne, ale także stroiki, ozdoby choinkowe oraz nalewki.

Zanim wszyscy zgromadzeni w Park Hotelu Łysoń w Inwałdzie poznali wyniki głównego konkursu, Cz. Wojewodzic wspólnie z innymi członkiniami swojego stowarzyszenia wręczyła tytuł Honorowego Członka SGW Andrychów Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Dodajmy, że o oprawę artystyczną wydarzenia zadbał Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” oraz śpiewaczka operowa Beata Mańkowska, która zaprezentowała bardzo różnorodną wiązankę przebojów.

Poniżej prezentujemy wyniki czterech konkursów rozstrzygniętych podczas XXIV Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”

Stół Wigilijny
Grand Prix – Gospodynie z Gierałtowiczek
KGW Roczyny, KGW Rzyki, KGW Targanice Górne
II Miejsce:
KGW Andrychów, KGW Frydrychowice, KGW Głębowice, KGW Sułkowice-Bolęcina, KGW Sułkowice-Łęg, KGW Świnna Poręba, KGW Targanice Dolne, KGW Zagórnik

Ozdoba choinkowa
I Miejsce:
KGW Targanice, Gospodynie z Gierałtowiczek, KGW Targanice Dolne, KGW Sułkowice- Bolęcina, Gospodyni z Inwałdu Elżbieta Bojko
Pozostałe gospodynie z kół z Andrychowa, Brzezinki Dolnej, Głębowic, Roczyn, Rzyk, Sułkowic-Łęgu, Zagórnika oraz Gospodynie z Frydrychowic

Stroiki na święta Bożego Narodzenia
KGW Roczyny, KGW Rzyki, KGW Targanice, KGW Targanice Dolne,
II Miejsce:
Gospodynie z Gierałtowiczek, KGW Głebowice, Brzezinka Dolna, Gospodyni z Inwałdu Elżbieta Bojko, KGW Andrychów
III Miejsce:
KGW Sułkowice-Bolęcina, KGW Frydrychowice, KGW Sułkowice-Łęg, KGW Zagórnik, KGW Świnna Poręba

Nalewka Babuni:
I Miejsce:
KGW Targanice Dolne za nalewkę pomarańczowo-kawową.
II Miejsce:
Gospodynie z Gierałtowiczek za nalewkę „Jesienne smaki”
III Miejsce:
KGW Targanice Górne za wieloowocową nalewkę