Goście z Hameln w ZSiPO

W dniach 14-21 września 2013 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej gościła w ramach wymiany zagranicznej grupa 13 uczniów i 4 opiekunów ze szkoły partnerskiej Victoria-Luise Gymnasium z Hameln w Niemczech. Koordynacją wizyty zajmowała się mgr Gabriela Kosowska. Uczestników gościli w swoich domach uczniowie oraz mgr E. Karelus i mgr B. Stanuch.
W pierwszym dniu program wizyty obejmował spotkanie z Dyrekcją, zwiedzanie szkoły, udział w zajęciach lekcyjnych, a także spotkanie z Burmistrzem Kalwarii Zebrzydowskiej w Urzędzie Miasta, a także zwiedzanie Klasztoru OO. Bernardynów i dróżek kalwaryjskich wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Kolejne dni pobytu upłynęły na zwiedzaniu Krakowa, Oświęcimia, Wadowic, Wieliczki i Zakopanego oraz wycieczka w góry. Dodatkowo każdy uczestnik miał zapewniony program własny w rodzinie, u której przebywał. Grupa niemiecka wyjechała bardzo zadowolona z pobytu, a polska młodzież, oprócz doskonalenia umiejętności sprawnego posługiwania się językiem obcym, zyskała nowe doświadczenia i znajomości.

(Fot. z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej)