„Gorzeń” zdominował Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych Kraków 2012 r.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach mogą w tym roku pochwalić się sukcesami w tym prestiżowym konkursie skierowanym do technicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego.

Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych promuje i wspiera uczniów zdolnych i nagradza ich prace techniczne jako efekt ich bogatej wiedzy i umiejętności. Konkurs wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale i pracodawców, którym stwarza możliwość pozyskiwania pracowników spośród najlepszych absolwentów szkół technicznych.
Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań technicznych w zakresie elektrotechniki, elektroniki, robotyki i informatyki oraz wspieranie inicjatyw uczniowskich w zakresie wykonywania samodzielnych projektów i prac. Przedmiotem konkursu są: urządzenia zrealizowane w sposób praktyczny w postaci działających projektów wykonujących określone zadania lub programy komputerowe wspomagające proces edukacyjny oraz programy, które w powiązaniu z konkretnymi urządzeniami technicznymi można wykorzystać w szkole, w przedsiębiorstwie.

Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych został objęty patronatem honorowym przez: Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezesa Zarządu Krakowskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Prezesa Oddziału Nowohuckiego SEP.
W skład komisji oceniających finał konkursu wchodzili: pracownicy naukowi krakowskich uczelni, przedstawiciele SEP-u, NOT-u oraz krakowscy przedsiębiorcy.

Wyniki w kategorii informatyka:
1 miejsce – Daniel Martuszewski uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznego w Nowym Sączu za wykonanie aplikacji internetowej „E-dziennik” zastępującej tradycyjny dziennik lekcyjny,
2 miejsce – Patryk Jamróz, Maciej Gracjasz, Oskar Kocur uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za „Biometryczne sczytywanie obecności w szkole lub firmie na serwerze wirtualnym z podwójnym zabezpieczeniem”,
3 miejsce – Dominik Cencek uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie za wykonanie „Przewodnika TV” – aplikacji stworzonej na platformę mobilną Windows Phone.
wyróżnienie – Piotr Jutka uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Wadowicach za wykonanie „Ewakuacji 3D – wizualizacji 3D budynku szkolnego obrazującej sposoby ewakuacji przy zagrożeniach”.

Wyniki w kategorii elektronika/robotyka:
1 miejsce – Mateusz Sobol, Andrzej Gołąb uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Nr 1 w Tarnowie-Mościcach za wykonanie „Układu do pomiaru czasu reakcji zawodnika przy starcie motorem żużlowym”,
2 miejsce – Paweł Gąsiorek, Grzegorz Błachut uczniowie Zespołu Szkół w Suchej Beskidzkiej za wykonanie „Głośnika plazmowego”,
3 miejsce – Mateusz Sarapata, Mateusz Kaczmarczyk, Artur Filipek uczniowie Zespołu Szkól Nr 2 w Wadowicach za wykonanie „Bolida F1 sterowanego światłem”.