Dzielimy się doświadczeniem

W dniu 13 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyła się I Konferencja Benchmarkingowa  Powiatów.
Z inicjatywy powiatu kłodzkiego utworzono Grupę Benchmarkingową Powiatów, od inicjatora zwaną „kłodzką”. Na zaproszenie powiatu kłodzkiego odpowiedziały powiaty z całej Polski, m.in.: dzierżoniowski, świdnicki, wrocławski, kamiennogórski, ząbkowicki, radomszczański, Piotrowski, opolski (Opole Lubelskie), wadowicki, limanowski, leski, chełmski, giżycki oraz warszawski zachodni. Powiat wadowicki był reprezentowany przez Beatę Geisler – Sekretarza Powiatu oraz Alinę Wolas – podinspektora Wydziału Organizacji i Nadzoru.
Na konferencji ustalono zasady współpracy Grupy, sposób komunikowania się, terminy spotkań i zasady doświadczeń oraz porównywania wskaźników.
Benchmarking (analiza porównawcza) polega na porównywaniu procesów i praktyk stosowanych przez własne przedsiębiorstwo (instytucję) ze stosownymi w przedsiębiorstwach (instytucjach) uważanych za najlepsze w analizowanej dziedzinie. Wynik takiej analizy służy jako podstawa doskonalenia.