Działamy dla klimatu!

II Małopolski Dzień dla Klimatu 2

Wczoraj, 17 kwietnia w powiecie wadowickim rozpoczęła się kampania informacyjno-edukacyjna pn. II Małopolski Dzień dla Klimatu.  Celem wydarzenia jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego powiatu, zwrócenie uwagi na temat postępujących zmian klimatu i konieczność adaptacji do nich oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie ochrony klimatu i powietrza.

Inauguracja kampanii miała miejsce podczas zorganizowanych przez Wydział Środowiska warsztatów ekologicznych, w ramach których uczestnicy mieli okazję stworzyć swój własny mały ekosystem w postaci „Lasu w słoiku”. Zajęcia odbyły się w Dziennym Domu Senior+ w Świnnej Porębie oraz w Gminnym Środowiskowym Domu Samopomocy w Wieprzu. Uczestnikom warsztatów został przybliżony temat postępujących zmian klimatu, a także konieczność podjęcia działań w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom tychże zmian.

W spotkaniach uczestniczyli ekodoradcy zatrudnieni w Urzędzie Gminy Mucharz oraz w Urzędzie Gminy Wieprz. Uczestników wydarzenia w Wieprzu wspierała obecnością i dobrym słowem wicestarosta Beata Smolec.

W ramach akcji #drzewodlaklimatu uczestnicy warsztatów wspólnie zasadzili drzewa owocowe przekazane od Powiatu Wadowickiego.

Kampania odbywa się w ramach działania E2 Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.