Budżet przyjęty

Przyjęcie – głosami 26 radnych, przy 1 wstrzymującym się – budżetu powiatu na 2013 rok oraz związanej z nim Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wadowickiego na lata 2013-2022 to najważniejsze decyzje podjęte przez radnych w trakcie XXIV sesji Rady Powiatu zwołanej na dzień 20 grudnia 2012 r.
Jak podkreślił Starosta – Jacek Jończyk budżet został przygotowany z najwyższą starannością i realnością. W trakcie prac nad jego projektem zostały uwzględnione również poprawki wniesione przez komisje Rady Powiatu. Starosta zwrócił też uwagę na fakt, że rok 2013 będzie trudny dla samorządów, co potwierdzają wszystkie prognozy mikro- i makroekonomiczne. Budżet na rok 2013, jak i budżety na kolejne lata lat będą determinowane wydatkami związanymi z rozbudową Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.