Architekci z „Gorzenia” rysowali w plenerze

Uczniowie CKZiU Nr 2 w Wadowicach odwiedzili Pszczynę

Uczniowie liceum architektonicznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach wzięli udział w inspirującej wycieczce do Pszczyny. Najpierw zwiedzili jedno z najpopularniejszych wśród filmowców polskich miast (przypomnijmy, że w Pszczynie kręcono sceny m.in. do „Magnata” Filipa Bajona), a potem przyszedł czas na lekcję w plenerze.
Podczas spaceru przez park i uliczki miasta przewodniczka zapoznała nas z historią miasta, ciekawostkami lokalnymi i średniowiecznym układem urbanistycznym miasta. Zwiedzając skansen, zgłębialiśmy temat architektury drewnianej oraz dawnego życia na wsi pszczyńskiej – relacjonuje Irena Jagiełka, uczestniczka wycieczki.
Po zakończeniu zwiedzania, przyszli architekci, wyposażeni w arkusze rysunkowe, deski, ołówki i inne potrzebne akcesoria, oddali się pasji rysowania w plenerze. Nie ma bowiem lepszej metody, żeby nauczyć się rysować obiekty architektoniczne niż kreślić je z natury. Jak powiedział Tomasz Konior: „Architektura to inspirujący klimat i piękno. To pasja tworzenia dla ludzi w kontekście czasu i miejsca, natury i kultury.”
Na koniec spędziliśmy wspólnie czas w klimatycznym wnętrzu, delektując się pyszną pizzą. Była to okazja do pokrzepienia nadwątlonych sił, wymiany doświadczeń i dzielenia się wrażeniami z tego bogatego w atrakcje dnia – podkreśla Irena Jagiełka. (opr. na podstawie nadesłanej informacji)