Aktualna sytuacja w ZZOZ w Wadowicach

W związku z informacjami jakie ukazały się w lokalnych mediach w sprawie podejrzenia zakażenia zgorzelą gazową na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Wadowicach informujemy o podjętych przez ZZOZ w Wadowicach działaniach oraz o aktualnej sytuacji w Szpitalu.
W dniu 18 maja 2012 r. w Szpitalu podjęto następujące działania:
1.    wstrzymano zabiegi;
2.     wstrzymano przyjmowanie pacjentów;
3.    wstrzymano odwiedziny;
4.    poczyniono ustalenia z ościennymi Szpitalami w sprawie przyjmowania pacjentów na oddziały zabiegowe;
5.    pobrano wymazy z pomieszczeń Bloku Operacyjnego i Oddziałów zabiegowych;
6.    wykonano gruntowną dezynfekcję preparatami sporobójczymi pomieszczeń Szpitala;
7.    przygotowano dwie sale operacyjne na wypadek nagłych przypadków, których nie można odesłać do innych Szpitali.
W dniu dzisiejszym 21 maja 2012 r. podjęto decyzję o ponownym pobraniu wymazów z całego budynku Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.
Nadal utrzymuje się stan nadzwyczajny funkcjonowania Oddziałów Zabiegowych Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach do dnia 22 maja 2012 r. do godz. 12:00, jednocześnie dyrekcja szpitala informuje, że wszystkie dotychczasowe działania podjęte przez Szpital są zaakceptowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. W konsultacji z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie w dniu dzisiejszym zostały przeprowadzone dodatkowe badania w treści zapewnienia bezpieczeństwa w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach.
Dyrekcja ZZOZ w Wadowicach podejmuje wszelkie niezbędne działania w celu przywrócenia normalnego funkcjonowania Oddziałów, które w związku z zaistniałą sytuacją zostały objęte specjalistycznymi procedurami.
O aktualnej sytuacji w ZZOZ będziemy informować na bieżąco.

Starosta Wadowicki

Jacek Jończyk