Absolutorium dla Zarządu Powiatu udzielone

Udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu w Wadowicach za wykonanie budżetu w roku 2012 było najważniejszą decyzją, podjętą przez radnych w trakcie XXVIII Sesji Rady Powiatu, zwołanej na dzień 13 czerwca 2013 r.
Skarbnik Powiatu Maria Warchoł przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO), informację o stanie mienia Powiatu Wadowickiego, sprawozdanie finansowe za rok 2012 oraz opinię biegłego rewidenta z jego badania.
Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Wadowicach wraz z opinią RIO przedstawił Przewodniczący Komisji – Marek Ciepły. Wszystkie komisje Rady wyraziły swoje pozytywne opinie na temat wykonania budżetu.
W imieniu Klubu Radnych „Andrychów w Powiecie” (KR AwP) radny Franciszek Penkala docenił wysiłki Zarządu włożone w rozbudowę szpitala powiatowego, która – w jego ocenie – jest realizowana w sposób adekwatny do aktualnych możliwości i potrzeb powiatu. Radni Klubu wnieśli jednak zastrzeżenia do środków finansowych przekazanych na realizację innych zadań inwestycyjnych i remontów w ZZOZ-ie. W związku z tym chcieliby uzyskać zapewnienie, że nie nastąpi prywatyzacja wadowickiej lecznicy. Radni KR AwP wnieśli swoje uwagi także m.in. do realizacji strategii remontów dróg powiatowych.