80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętaliśmy

1 września w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. O tej ważnej dacie pamiętaliśmy także w naszym powiecie.

Wicestarosta Beata Smolec wzięła udział w wydarzeniach, zorganizowanych w Andrychowie. Wspólnie z posłem Markiem Polakiem złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Poległych w Walkach o Wolną i Niepodległą Polskę, znajdującym się przy tutejszym magistracie.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętaliśmy

Uczestniczyła także w uroczystościach, które odbyły się w andrychowskiej parafii św. Macieja. Po mszy św. za Ojczyznę delegacje przeszły pod Andrychowską Golgotę, gdzie znajduje się m.in. tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych oraz wmurowana jest urna z ziemią katyńską. Tu złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Dzień wcześniej pod wadowickim Pomnikiem Katyńskim starosta Eugeniusz Kurdas wspólnie z radnymi powiatowymi oddał hołd polskim żołnierzom, którzy stawili czoła agresji niemieckiej i sowieckiej z 1939 roku.