46 Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Trzech Zapór”

W pierwszy weekend wakacji (29.06. – 01.07.2012 r.) 160 uczestników wzięło udział w 46 Ogólnopolskim Spływie Kajakowym "Trzech Zapór" rzeką Sołą zorganizowanym przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Motor” Andrychów.

W spływie wzięło udział 14 drużyn oraz uczestnicy indywidualni, łącznie 160 osób, w tym z zagranicy. W spływie uczestniczyły całe rodziny, które miały okazję zapoznania się z rejonem Żywiecczyzny i z pięknem Ziemi Oświęcimskiej. Spływ pozwolił sprawdzić umiejętności kajakarskie na górskiej rzece Sole, nauczył uczestników współdziałania, szczególnie przy przenoszeniu kajaków  przez zapory i przeszkody.
Pierwszego dnia, po uroczystości otwarcia spływu miał miejsce start do Odcinka Regularnego Przepływu i Odcinka Szybkościowego. Pierwszy etap spływu odbył się na 17-to kilometrowej trasie Żywiec – Porąbka. Sobotnie popołudnie wypełniły uczestnikom spływu liczne konkursy rekreacyjno – sprawnościowe oraz ognisko integracyjne. W niedzielę uczestnicy spływu ruszyli na 28 km trasę z Porąbki do Oświęcimia.
W uroczystym zakończeniu imprezy udział wzięli m.in. Starosta Oświęcimski Józef Krawczyk, Wicestarosta Wadowicki Marta Królik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Sebastian Ramenda, Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut oraz Przedstawiciel Komisji Turystyki i Rekreacji PZK Karolina Słoboda. Wręczono nagrody, medale, dyplomy zwycięzcom spływu.

Impreza została dofinansowana z budżetu Powiatu Wadowickiego.

Foto: TKKF "Motor" Andrychów