Zakup laptopów do placówek opieki całodobowej Powiatu Wadowickiego

Powiat Wadowicki w ramach zadania grantowego „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19” pozyskał środki w wysokości 32.906 zł na zakup 8 zestawów komputerowych (laptopów) dla Domów Pomocy Społecznej Powiatu Wadowickiego.

Zakup laptopów to odpowiedź na sytuację, w której znalazły się domy pomocy społecznej. Przedłużające się ograniczenia w zakresie kontaktów mieszkańców z ich rodzinami jak również ograniczenia w zakresie swobodnych wyjść poza teren DPS spowodowały konieczność zapewnienia mieszkańcom tych placówek alternatywnej formy komunikacji z najbliższymi (rozmowy on-line).

Zadanie grantowe pn. „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19” jest realizowane w ramach Projektu „Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 2014-2020.

Zadanie grantowe pn. „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19” jest realizowane przez Województwo – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Społecznego”.