W dniu 22 czerwca 2018 r. Powiat Wadowicki podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. ”Modernizacja obiektów infrastruktury z przeznaczeniem na cele społeczne w zakresie boisk sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach”. Projekt jest  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych. Projekt był realizowany do 31 lipca 2019 r.
Zgodnie z umową o dofinansowanie nr RPMP.11.01.02-12-0918/17-00-XVII/232/FE/18 całkowita wartość projektu to 1 084 655,04 zł. Dofinansowanie według umowy wynosi maksymalnie 745 481,48 zł, co stanowi 75 % kosztów kwalifikowanych. Celem projektu jest rewitalizacja zdegradowanej części miasta Wadowice poprzez modernizację przeznaczonej na cele społeczne infrastruktury rekreacyjnej, dążąca do rozwiązywania zdiagnozowanych dla tego obszaru problemów społecznych. Realizacja celu będzie polegała na modernizacji istniejących boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym w Wadowicach, a w efekcie stworzeniu nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych wraz z siłownią dla niepełnosprawnych i osób starszych.
Realizacja projektu zakończyła się 30 lipca 2019 roku.

Boisko przy LO w Wadowicach