Modernizacja obiektów infrastruktury z przeznaczeniem na cele społeczne w zakresie boisk sportowych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 Wadowicach

W dniu 25 lipca 2018 r. Powiat Wadowicki podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn.”Modernizacja obiektów infrastruktury z przeznaczeniem na cele społeczne w zakresie boisk sportowych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach”. Projekt jest  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11.Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych. Projekt był realizowany do 30 sierpnia 2019 r. Zgodnie z umową o dofinansowanie nr RPMP.11.01.02-12-0919/17-00-XVII/574/FE/18 oraz zawartymi aneksami całkowita wartość projektu to 1 225 423,02 zł. Na realizację projektu otrzymano dofinansowanie w kwocie 900 337,57 zł, co stanowi 75 % kosztów kwalifikowanych.
Celem projektu jest rewitalizacja zdegradowanej części miasta Wadowice poprzez modernizację przeznaczonej na cele społeczne infrastruktury rekreacyjnej, dążąca do rozwiązywania zdiagnozowanych dla tego obszaru problemów społecznych. Realizacja celu polegała na modernizacji istniejących boisk przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach, a w efekcie stworzeniu nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych wraz z siłownią dla niepełnosprawnych i osób starszych.

Siłownia przy CKZiU Nr 1 w Wadowicach

Boisko przy CKZiU Nr 1 w Wadowicach