W dniu 30 września 2021 r. Powiat Wadowicki podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja boisk szkolnych w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2 Odnowa obszarów wiejskich. Realizacja projektu zakończyła się 31 grudnia 2022 r. Zgodnie z umową o dofinansowanie nr RPMP.11.02.00-12-0047/19-00-XVII/77/FE/21 oraz aneksem nr 1 do ww. umowy całkowita wartość projektu to  962 812,21 zł. Dofinansowanie według umowy wyniosło 593 321,74 zł, co stanowi 93 % kosztów kwalifikowanych.

Celem projektu jest rewitalizacja zdegradowanej części miasta Kalwaria Zebrzydowska poprzez modernizację infrastruktury rekreacyjnej przeznaczonej na cele społeczne, dążąca do rozwiązywania zdiagnozowanych dla tego obszaru problemów społecznych.

W ramach inwestycji wykonano:
– boisko do koszykówki o nawierzchni poliuretanowej wraz z pełnym piłkochwytem, masztami sportowymi i konieczną infrastrukturą w miejsce boiska asfaltowego i chodnika betonowego,
– boisko do piłki siatkowej (z możliwością uprawiania badmintona i tenisa) o nawierzchni poliuretanowej z pełnym piłkochwytem, masztami sportowymi i konieczną infrastrukturą w miejsce niezagospodarowanej powierzchni zielonej,
– siłownię zewnętrzną dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych,
– zagospodarowanie terenu (chodniki, schody, podjazdy) wraz z odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem oraz montażem elementów małej architektury.

Zdjęcia z uroczystego otwarcia boiska połączone z jubileuszem 125 lat Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej można obejrzeć pod poniższym linkiem: https://powiatwadowicki.pl/aktualnosci/tak-swietowalismy-jubileusz-125-lecia-istnienia-kalwaryjskiego-zs-im-ken/