Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

życzenia z okazji dnia osób niepełnosprawnych

Szanowni Państwo,
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony w 1992 roku przez ONZ.

Od wielu lat tego dnia opinia publiczna na całym świecie skupia swoją uwagę na losie osób z niepełnosprawnościami. I choć stosunek do nich zmienia się na lepsze, wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia, i to zarówno w obszarze wsparcia medycznego, jak i społecznego. Niepełnosprawność wciąż jest wyzwaniem i sprawdzianem dla społeczeństw. Nadal zbyt często kojarzy się z bezradnością, izolacją i samotnością. Tak nie musi być. Wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby osoby z niepełnosprawnościami były pełnoprawnymi uczestnikami życia publicznego. Wszyscy winniśmy dostrzegać tę prawdę, że każdy z nas bez względu na okoliczności obdarzony jest godnością, ma to samo prawo do szacunku i szczęścia. Bo niezależnie od miejsca zamieszkania, płci, zawodu, narodowości czy stanu zdrowia tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Wszyscy mamy podobne potrzeby, pragnienia i uczucia, wszyscy też mamy prawo do wolności, bezpieczeństwa, ochrony naszego zdrowia czy udziału w życiu społecznym.

W tym szczególnym dniu osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, odwagi i siły w pokonywaniu przeciwności losu, a także inspiracji i motywacji do realizacji marzeń. Dziękujemy, że uczycie innych bezinteresownej miłości, otwartości na drugiego człowieka i wdzięczności nawet za małe rzeczy.

Słowa uznania kierujemy także do wolontariuszy oraz pracowników instytucji i organizacji pozarządowych z naszego powiatu, działających na rzecz osób niepełnosprawnych. To często dzięki Państwu osoby te mogą uczyć się, pracować, realizować swoje pasje czy zwiedzać świat. Dziękujemy za Waszą pracę i serca otwarte na potrzeby innych.

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy,
Przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska