Życzenia od władz Powiatu Wadowickiego z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

W imieniu władz samorządowych Powiatu Wadowickiego Wszystkim Paniom i Panom wykonującym zawód pielęgniarki, pielęgniarza i położnej, składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ogrom poświęcenia, z jakim wykonujecie swoje zawodowe obowiązki. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest znakomitą okazją, żeby docenić Państwa pracę, zaangażowanie i empatię, z jaką podchodzicie do drugiego człowieka.

W medycynie, podobnie jak w każdej dziedzinie życia, następuje ogromny postęp technologiczny. Nowoczesne aparatury, innowacyjne rozwiązania, coraz bardziej zaawansowane systemy. Wszyscy mamy jednak świadomość, że nawet najnowocześniejszy sprzęt nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu. Towarzyszycie swoim pacjentom w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia: podczas narodzin, podczas choroby, podczas ostatniego pożegnania. Zawsze niesiecie pomoc, wysłuchacie, pocieszycie.

Życzymy, abyście nigdy nie zatracili swego altruizmu i aby nigdy nie dopadło Was wypalenie zawodowe. Niech zawsze towarzyszy Wam życzliwość i wdzięczność ze strony pacjentów. Korzystając z okazji, składamy Wam również życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz spełnienia wszelkich planów osobistych i zawodowych.

Przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska
Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas