Zmierzyli się w królewskiej grze

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” – te słowa Paula Morphy’ego – amerykańskiego szachisty, nieoficjalnego mistrza świata w latach 1858-1860 były hasłem przewodnim finału powiatowego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zawody rozegrano 29 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Wadowicach. Drużynę stanowili uczniowie jednej szkoły podstawowej: w ramach Igrzyska Dzieci był to rocznik 2009 i młodsi, a w ramach Igrzyska Młodzieży – rocznik 2007 i 2008.
Drużyna składała się z czterech osób:
– I szachownica (chłopiec lub dziewczyna),
– II szachownica (chłopiec lub dziewczyna),
– III szachownica (chłopiec lub dziewczyna),
– IV szachownica (dziewczyna).
Zawody zostały rozegrane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Puchary i dyplomy dla zwycięzców ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Wyniki końcowe:

Igrzyska Dzieci

1 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wadowicach
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie

Igrzyska Dzieci i Młodzieży

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach
3 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince.