Zmiana terminu rejestracji samochodu!

Uwaga klienci Wydziału Komunikacji i Transportu! Po raz kolejny zmienia się termin, w którym należy zgłosić zbycie bądź nabycie pojazdu i jego rejestrację. Obecnie mamy na to 60 dni.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. obowiązują przepisy dotyczące nakładania kar w zakresie niewywiązania się z obowiązku zgłoszenia zbycia, nabycia i rejestracji pojazdu. Dotyczą właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, który nie dokona rejestracji w odpowiednim terminie od dnia jego sprowadzenia do kraju oraz właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w odpowiednim terminie, nie zawiadomi Starosty o jego nabyciu lub zbyciu. Niedokonanie tych czynności spowoduje nałożenie administracyjnej kary pieniężnej w wysokości od 200 zł do 1000 zł.

Od dnia 1 stycznia 2020 r. do dnia 29 lutego 2020 r. termin ten wynosił 30 dni.

Od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. na mocy specustawy, termin został wydłużony do 180 dni.

Od 2021 r. przywrócono 30 dniowy termin na dokonanie tych czynności.

Od dnia 1 lipca 2021 r. termin został wydłużony do 60 dni!