Zacięta rywalizacja przy stole

16 i 17 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zostały rozegrane finały powiatowe Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. To były rekordowe zawody pod względem ilości szkół, które wystawiły swoje drużyny. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów żeńskich i dziewięć męskich. W pierwszej grupie zwyciężyły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie, a w drugiej – wychowankowie I LO w Wadowicach.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej smakowało więc zwycięstwo w rywalizacji a także dalsze miejsca zajmowane przez drużyny – podkreśla koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim Jan Szewczyk. – Wielkie podziękowania należą się Pani Joannie Galus, która była głównym sędzią turnieju. Ponieważ w finale wzięły udział niemal wszystkie szkoły średnie z terenu powiatu, pracy miała naprawdę bardzo dużo – dodawał.

WYNIKI  KOŃCOWE

Dziewczęta
1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie w składzie: Paulina Drabek, Anna Studnicka, Nikola Żuk.
2 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
3 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
4 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
5 m. – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
6 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
7 m. – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy
7 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Chłopcy
1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach w składzie: Michał Piekarczyk, Seweryn Lizak, Bartłomiej Zajda
2 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
4 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
5 m. – Niepubliczne Technikum w Wadowicach Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
6 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
7 m. – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
8 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
9 m. – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy

Puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach uczestnikom zmagań wręczał dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy Stanisław Gliwa.