Z wojskiem za pan brat! W niedzielę na bulwarach piknik militarny dla dzieciaków

Wasze dzieci interesują się wojskiem? Koniecznie zabierzcie je w niedzielę na Bulwary nad Skawą w Wadowicach na „I Piknik Militarny”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, poprzez które pokażą, że zabawa dzieci w wojsko wcale nie musi być zła i może uczyć wielu pozytywnych cech.

Piknik Militarny pod hasłem „I Ty zostaniesz terytorialsem” rozpocznie się w niedzielę o 15:00. Organizuje go stowarzyszenie Obrona Terytorialna „Granit” przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką, a przede wszystkim tych najmłodszych, dla których przygotowano wiele atrakcji – zachęcają członkowie OT Granit.

Jedną z najważniejszych jest tor sportowo-ruchowy dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Bieg Małego Komandosa”.

W ramach toru uczestnicy będą musieli pokonać różne przeszkody terenowe drewniane np. równoważnię, płotki, skośne ścianki, tunel, drabinki. Czekają na nich także różne zadania, np. przeciąganie liny, przetaczanie opony samochodowej, symulować udzielanie pierwszej pomocy. Elementem toru będzie również mini strzelnica, w której uczestnicy z wykorzystaniem dostępnej broni pneumatycznej będą strzelali do tarcz. Na uczestników toru czekają atrakcyjne nagrody.

Ponadto, na pikniku nie zabraknie stoisk promujących Wojsko Polskie i organizacje militarne oraz prezentacji wyposażenia wojskowego.

Dobrze ukierunkowane zabawy militarne dla dzieci mogą ich uczyć wielu pozytywnych cech, jak choćby, panowanie nad emocjami, dyscyplina, rozwój koordynacji ruchowej, podejmowanie wyzwań czy krzewienie wartości patriotycznych.