Z pasją walczyli o medale

W środę, 22 maja w Wadowicach rywalizowali uczestnicy Regionalnego Mityngu Lekkoatletycznego. Mimo ostrzeżeń meteorologicznych, w czasie zmagań nad stolicą naszego powiatu świeciło słońce, które było sprzymierzeńcem 184 zawodników walczących o medale w takich konkurencjach jak: biegi krótkie, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut piłeczką palantową. Organizatorem zawodów był  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie, natomiast honorowym patronatem wydarzenie objął Zarząd Powiatu w Wadowicach.

Uczestnikami mitingu byli uczniowie i osoby z niepełnosprawnością z 14 szkół i placówek z: Wadowic, Kaczyny, Izdebnika, Kęt, Oświęcimia, Bielska Białej, Bobrka, Pogórza, Skoczowa, Strumienia, Żywca i Cieszyna. Zawody zorganizowano w cyklu kwalifikującym do uczestnictwa w zmaganiach na szczeblu  ogólnopolskim międzynarodowego ruchu Olimpiad Specjalnych.

Wadowickie zawody odbyły się dzięki wsparciu wielu instytucji i osób, szczególnie: Beskidzkiego Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach (szkoła użyczyła do organizacji wydarzenia obiektów sportowych wraz z zapleczem sanitarnym), Zarządu Powiatu, sędziów PZLA oraz stałych wolontariuszy szkoły w Kaczynie. Pomogły także firmy prywatne oraz indywidualni darczyńcy. W imieniu organizatora wszystkim za wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy!