Z motoryzacją za pan brat

turniej motoryzacyjny

18 kwietnia br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zorganizowano finał powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwycięsko ze zmagań wyszła drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach w składzie: Bernard Bogacki, Bartosz Cinal i Jakub Trąbka. To właśnie ta ekipa będzie nas reprezentować podczas finału wojewódzkiego turnieju.

W wydarzeniu w Radoczy wzięło udział siedem drużyn z pięciu szkół ponadpodstawowych. Każda z placówek mogła wystawić po dwie ekipy składające się z trzech osób (co najmniej jedna z nich musiała mieć prawo jazdy). Łącznie w turnieju wzięło udział 21 zawodników. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego (25 pytań) oraz „test ze skrzyżowań” (10 pytań). Następnie uczestniczyli w konkurencji medycznej, w której pod czujnym okiem ratownika medycznego Tadeusza Dubiela wykazywali się znajomością pierwszej pomocy. Kolejnym ocenianym etapem zmagań było „przygotowanie pojazdu do jazdy”. Zawody zakończyły się „testem stewarda” – zawodnicy pokonywali na czas tor przeszkód samochodem z zamontowanym na masce talerzem, w którym znajdowała się piłeczka tenisowa. Każdy błąd, w tym wypadnięcie piłeczki, oznaczał utratę punktów.

Obok pierwszej drużyny z CKZiU Nr 2 w Wadowicach, na podium stanęli także gospodarze wydarzenia czyli uczniowie z ZS CKU w Radoczy: Michał Gacek, Konrad Kukuła i Dominik Żyła oraz druga ekipa z „Gorzenia” w składzie: Krystian Styrczula, Krystian Osowski oraz Krzysztof Łukańko. Sędzią głównym turnieju był mł. asp. Mariusz Bryła z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Nagrody, medale oraz puchary dla uczestników wydarzenia ufundowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz firmy prywatne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta Eugeniusz Kurdas.