XXXVIII Sesja Rady Powiatu w Wadowicach

Podjęcie uchwały w sprawie podziału Powiatu Wadowickiego na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Powiatu oraz informacje na temat wstępnych wyników matur oraz przebiegu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego to najciekawsze punkty XXXVIII Sesji Rady Powiatu w Wadowicach zwołanej na dzień 14 lipca 2014 r.
Starosta Wadowicki Jacek Jończyk złożył sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego okresu było IX posiedzenie Konwentu Burmistrzów, Wójtów i Starosty Wadowickiego, w trakcie którego podjęto stanowisko w sprawie budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.
Wicestarosta Marta Królik podsumowała wynik egzaminów maturalnych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wadowicki. Po raz kolejny nasze szkoły okazały się najlepsze w Małopolsce.
W 2014 r. liceum ogólnokształcące oraz technikum ukończyło w powiecie wadowickim 1266 uczniów. Do egzaminu maturalnego przystąpiło łącznie 1226 uczniów tj. 96%. Maturę zdało 1008 uczniów tj. 82%. Do egzaminu poprawkowego w sierpniu może przystąpić 171 uczniów tj. 14% zdających, natomiast 47 uczniów może przystąpić ponownie do matury w całości, albowiem nie zdali oni dwóch lub więcej przedmiotów.

Wyniki matur 2014
   Uczniowie, którzy ukończyli szkołę  Uczniowie, którzy przystąpili do matury  Uczniowie, którzy zdali maturę  Poprawa sierpień
 ZS Nr 1 w Wadowicach

LO – 26