XXXIII Bieg Powsinogi

Ponad tysiąc amatorów i zawodowców w wieku od 4 do 70 lat wzięło udział  w najstarszej w regionie imprezie biegowej – XXXIII Biegu Powsinogi zorganizowanej 16 września 2012 r. W głównym biegu, w którym wystartowało 229 zawodników  – półmaratonie – najlepsi okazali się Janina Malska i Dariusz Starzyński. Na starcie pojawili się również biegacze z USA i Irlandii.
Uczestnicy półmaratonu wyruszyli ze stadionu „Skawy” w Wadowicach i biegli ulicami miasta przez Zawadkę, Chocznię, Gorzeń Górny, Zbywaczówkę, Jaroszowice i z powrotem na stadion.
Zwycięzca Dariusz Starzyński z Sędziszowa uzyskał czas 1:14:55 wyprzedzając  Tomasza Miśkowca z Suchej Beskidzkiej oraz Sławomira Smelkę z Krakowa. Wśród pań najlepsza okazała się Janina Malska z Krzeszowic pokonując trasę w czasie 1:31:34, druga była Alicja Banasiak z Bielska Białej, a trzecia Ewelina Kapusta z Jezioran.
Bieg Powsinogi daje szansę wszystkim chętnym spróbowania swoich sił. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 50 metrów, a starsi na dystansach 100 m, 200 m, 400, 1,5 km oraz 5 km. Najwięcej emocji było w biegach z udziałem najmłodszych sportowców, na których na mecie czekały upominki i słodycze.
Zwycięzcy wszystkich kategorii odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczone m.in. przez Wicestarostę Martę Królik. Wręczony został również puchar dla najstarszego uczestnika – Andrzeja Mroza – ufundowany przez Powiat Wadowicki.
Bieg od 33 lat organizuje TKKF Leskowiec, w tym roku po raz pierwszy przy wsparciu Klubu Biegacza Endorfiny.

Wyniki XXXIII Biegu Powsinogi