Wyróżnienie dla całego powiatu, siódme miejsce dla wadowickiego „ogólniaka”

Podczas gali 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego

27 października br. w Wieliczce zorganizowano galę jubileuszową 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego, którą połączono z uroczystym podsumowaniem Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2022/2023. Mamy powody do zadowolenia. Podczas wydarzenia wyróżnienie dla naszego powiatu odebrała wicestarosta Beata Smolec oraz koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim Jan Szewczyk, który dodatkowo został uhonorowany medalem 70-lecia SZS.

To nie wszystko! Wśród ponad 100 szkół ponadpodstawowych z naszego województwa objętych punktacją, siódme miejsce przypadło w udziale I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W imieniu uczniów i pedagogów wadowickiego „ogólniaka” wyróżnienie odebrali: nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Jędrzejowski oraz wychowankowie szkoły: Antonina Koim i Marcin Bieniek.

Wiele rzeczy zmienia się w naszym społeczeństwie, ale jedno pozostaje niezmienne: nasze dzieci i młodzież nadal chcą uprawiać sport. Ani zmiany cywilizacyjne, ani niedawna pandemia koronawirusa, szczęśliwie tego nie zmieniły. Widzimy to, organizując zawody w naprawdę bardzo różnych konkurencjach. To musi cieszyć, wszak jak wszyscy wiemy sport ma bardzo dobry wpływ na stan ciała i psychiki – podsumowuje J. Szewczyk.