Wyniki konkursu proekologicznego pn. „ Eko-Akcja Zbiórka Makulatury”

Wydział Środowiska od 19 do 30 września br. przeprowadził konkurs proekologiczny dla szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Wadowickiego  pn. „Eko-Akcja Zbiórka Makulatury”. Konkurs polegał na zbiórce makulatury w placówkach oświatowych. Do udziału w akcji zgłosiło się osiem szkół ponadpodstawowych. Komisja postanowiła wyróżnić i  nagrodzić cztery szkoły, które zebrały największą ilość makulatury.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Andrychowie,  ul. Starowiejska 22 a, 34-120 Andrychów

II miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach,  ul. Zegadłowicza 36, 34-100 Wadowice

III miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach,  ul. Wojska Polskiego 13, 34-100 Wadowice

IV miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Św. Jana Pawła II  w Radoczy, ul. Dworska 8, 34-100 Radocza

Celem akcji jest kreowanie wśród młodzieży prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania w domu, szkole, najbliższym otoczeniu. Akcja ma na celu  propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych poprzez zaangażowanie ich we wspólne przedsięwzięcie związane z selektywną zbiórką makulatury.

Konkurs zorganizowany w ramach realizacji projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii  dla województwa małopolskiego” LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE 19 IPC/ PL/000005.