Włodarze dyskutowali o rozwoju wadowickiej lecznicy

Rozbudowa szpitala powiatowego w Wadowicach była głównym tematem VI Konwentu Burmistrzów, Wójtów i Starosty Wadowickiego. Spotkanie, które odbyło się 9 listopada br., było pierwszym konwentem po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Wzięli w nim udział starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, wójtowie, burmistrzowie i reprezentanci Gmin z terenu powiatu wadowickiego a także dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach Barbara Bulanowska. Szefowa wadowickiej lecznicy podsumowała pracę szpitala w czasie pandemii. Przedstawiła również koncepcję rozbudowy placówki a tym samym jej rozwoju i rozszerzenia oferty leczniczej w ciągu najbliższych dwóch lat tak, aby była ona bardziej dostosowana do potrzeb mieszkańców powiatu wadowickiego. Środki na realizację tego przedsięwzięcia będą pochodzić częściowo z pakietu Wsparcia na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytoriom Europy (REACT-UE). Włodarze dyskutowali o możliwościach wsparcia samorządów dla tego projektu.