Wieprz, Spytkowice, Andrychów i Mucharz na tak

We wrześniu 2012 r. Rady Gmin w Wieprzu, Spytkowicach, Andrychowie i Mucharzu zadeklarowały gotowość do udzielenia wsparcia finansowego Powiatowi Wadowickiemu przy realizacji inwestycji pn. Budowa pawilonu łóżkowego „E” Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Rada Gminy Wieprz na sesji, która miała miejsce 3 września 2012 r. przyjęła wniosek w sprawie wsparcia finansowego dla Powiatu Wadowickiego w realizacji inwestycji Budowa pawilonu łóżkowego „E” Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Rada Gminy wyraziła gotowość udzielenia wsparcia finansowego dla tej inwestycji.

Rada Gminy Spytkowice na sesji, która odbyła się 26 września 2012 r. przyjęła stanowisko w sprawie udzielenia wsparcia finansowego Powiatowi Wadowickiemu w zakresie Budowy pawilonu łóżkowego „E” Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. W przyjętym stanowisku czytamy m.in. „Mając na względzie dobro Mieszkańców Gminy Spytkowice, a w szczególności ochronę zdrowia, Rada Gminy popiera realizację inwestycji pn. Budowa pawilonu łóżkowego „E” Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Deklarujemy gotowość do udzielenia pomocy finansowej,
w szczególności do kosztów wyposażenia pawilonu „E”.

Rada Miejska w Andrychowie na sesji w dniu 27 września 2012 r., jako pierwsza przyjęła uchwałę intencyjną w przedmiotowej sprawie. Paragraf 1 uchwały nr XXVI/227/12 stanowi, że „wyraża się wolę udzielenia wsparcia finansowego dla Powiatu Wadowickiego w realizacji inwestycji pn. Budowa pawilonu łóżkowego „E” Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.”
Również radni Gminy Mucharz są przekonani co do celowości rozbudowy Szpitala Powiatowego, wyrażając zamiar uczestniczenia w finansowaniu II podetapu tej inwestycji tj. w pracach instalacyjno –wykończeniowych zaplanowanych do realizacji w latach – 2013-2015.

Mając powyższe na uwadze, Zarząd Powiatu w Wadowicach, wyraża podziękowanie Radom Gmin w Wieprzu, Spytkowicach, Andrychowie i Mucharzu za poparcie decyzji o rozbudowie Szpitala Powiatowego i zadeklarowanie gotowości udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wadowickiemu w budowie nowego pawilonu łóżkowego „E”.

Jednocześnie Zarząd Powiatu pragnie zapewnić, że dołoży wszelkich starań, by ta priorytetowa dla Powiatu Wadowickiego inwestycja została zrealizowana należycie i zgodnie z harmonogramem.