Wideokonferencja z ministerstwem

Sytuacja w domach pomocy społecznej w związku z pandemią COVID-19 była głównym tematem wideokonferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej Justyna Pawlak rozmawiała z przedstawicielami samorządów z „czerwonych”, „żółtych” i zagrożonych stref sanitarnych. Powiat Wadowicki reprezentowały wicestarosta Beata Smolec oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Pindel-Polaszek, które przedstawiły sytuację w Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku. Spotkanie służyło również wymianie doświadczeń i zgłoszeniu uwag do obowiązujących procedur. Uczestnicy sygnalizowali problemy związane z brakami kadrowymi w domach pomocy społecznej. Poruszono również kwestie sytuacji osób bezdomnych w dobie koronawirusa.