Weź udział w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

Posprzątaj z nami Małopolskę - plakat akcji

Coraz więcej mieszańców naszego regionu zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych. Ale nadal ważne jest uświadamianie Małopolanom, że każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska. Potrzebna jest zachęta oraz motywacja do działania. Tego ostatniego z pewnością nie zabraknie podczas akcji pn. „Posprzątaj z nami Małopolskę! 2023”.

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji wydarzenia. Chcemy nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Odpowiadamy w ten sposób również na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko – mówi wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron

Poprzednia edycja wydarzenia okazała się wielkim sukcesem. Wzięło w nie udział ponad 35 000 wolontariuszy z prawie 90 małopolskich gmin. – Zebrano ponad trzy tony odpadów, kontenery wypełnione porzuconymi w lesie wielkimi gabarytami i sterty zużytych opon samochodowych. Przede wszystkim jednak zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone. Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, liczymy na podobne w tym roku – zachęca J. Gawron. – Do wspólnego działania zapraszamy gminy, powiaty i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna. Urząd Marszałkowski wesprze Państwa działania merytorycznie i medialnie, nagłaśniając udział w akcji. Na portalu Facebook powstała dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy. Przygotowaliśmy również pakiet materiałów graficznych promujących akcję, warto z nich skorzystać i zgłosić udział na adres eko.malopolska@umwm.malopolska.pl do 28 lutego 2023 – dodaje wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Wszelkich informacji o wydarzeniu udziela Małgorzata Knap, tel. 12 63 03 182.