Uwaga! Upały!

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie województwa małopolskiego dnia 16.08 do godz. 17:00 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Skutki: Duże ryzyko udaru słonecznego, możliwe utrudnienia komunikacyjne, uszkodzenia dróg z asfaltową nawierzchnią, wzrost zagrożenia pożarowego. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Więcej informacji na temat jak zachować się podczas upałów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: https://www.gov.pl/web/mswia/upaly

Wadowice, dnia 13.08.2021 r.