Uwaga upały!

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie województwa małopolskiego od godz. 09:00 dnia 07.07.2021 r. do godz. 18:00 dnia 09.07.2021 r. prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.
Skutki: Duże ryzyko udaru słonecznego, możliwe utrudnienia komunikacyjne, uszkodzenia dróg z asfaltową nawierzchnią, wzrost zagrożenia pożarowego. Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Więcej informacji na temat jak zachować się podczas upałów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: