Uwaga – upał i susza hydrologiczna

od jutra upał

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie powiatu wadowickiego od godz. 12:00 dnia 06.07.2024 r do godz. 18:00 dnia 07.07.2024r, prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje także, że na terenie powiatu wadowickiego do odwołania prognozuje się wystąpienie suszy hydrologicznej. W związku z występującymi niskimi przepływami wody na obszarze zlewni Przemszy oraz przyrzecza Wisły spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.