Uwaga, oszuści!

zmiana terminu dyżuru apteki w Andrychowie

W związku z pojawiającymi się pogłoskami o próbach wyłudzenia pieniędzy w ramach programu „Czysty powiat” informujemy, że taki program nie istnieje. Wszelkie telefony od rzekomych „urzędników”, którzy obiecują 15 tysięcy złotych dotacji na fotowoltaikę, jak tylko wpłacimy zaliczkę, to nic innego jak próba wyłudzenia pieniędzy. Nie dajmy się oszukać!

Oszuści informują, że warunkiem otrzymania dofinansowania jest wpłata wkładu własnego oraz podają numer konta. Wnioski o fałszywą dotację są również dostępne na stronie „Czysty powiat” i służą do wyłudzania danych osobowych. Fałszywy program ma swoją stronę internetową, która na pierwszy rzut oka nie budzi podejrzeń: można tu znaleźć wiele artykułów poświęconych tematyce OZE i elektromobilności. Oszuści w informacjach o programie powołują się na najpopularniejsze w Polsce dofinansowanie „Czyste powietrze” oraz obiecują 15 tysięcy złotych dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych.

Pragniemy podkreślić, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Wadowicach nie prowadzą żadnej tego typu akcji. Nie proszą o wpłaty zaliczki podając numer konta. Prosimy mieszkańców o ostrożność, niepodawanie swoich danych telefonicznym „urzędnikom”, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń – o poinformowanie o tym procederze odpowiednich służb.