Uwaga na silny wiatr

Uwaga na silny wiatr

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że od godz. 2:00 dnia 4.12.2020 do godz. 7:30 dnia 05.12.2020 w rejonach podgórskich przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, osiągającego miejscami w porywach w piątek do 80 km/h, a w nocy z piątku na sobotę do 75 km/h, z południa i południowego wschodu.
Istnieje możliwość przedłużenia okresu ważności ostrzeżenia.
Możliwe skutki: Połamane konary drzew, zerwane linie energetyczne, przerwy w dostawach energii elektrycznej i innych mediów, utrudnienia komunikacyjne.
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.