Uwaga! Burze z gradem!

ostrzeżenie o możliwych burzach z gradem 9.07.2021 r.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie powiatu wadowickiego dnia 2.08.2021 r. od godz. 11.45 do godz. 21.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Skutki: możliwe utrudnienia na drogach związane z powalonymi drzewami, przerwy w dostawach prądu.

Źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Zachęcamy do skorzystania z aplikacji RSO.

Wadowice, dnia 2.08.2021 r.