Uwaga, burze z gradem!

ostrzeżenie o możliwych burzach z gradem 9.07.2021 r.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie powiatu wadowickiego od godz. 11:00 dnia 18.07.2021 r. do godz. 06:00 dnia 19.07.2021 r. prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu, miejscami od 50 mm, lokalnie kumulacja opadów do 100 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h Miejscami grad.
Źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.
Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności
w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Zachęcamy do skorzystania z aplikacji RSO.
Wadowice, dnia 18.07.2021 r.