Uwaga. Burze z gradem!

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje o możliwości wystąpienia silnych burz na terenie województwa małopolskiego od godz. 12:00 dnia 06.08.2015r. do godz. 20:00 dnia 06.08.2015r. Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu. (źródło IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie)
Skutki: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez burzę poza domem najlepiej jest schować się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami. Burze mogą powodować lokalne szkody – zalewać piwnice, łamać gałęzie drzew, powodować utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawach energii elektrycznej.
Więcej informacji na temat jak zachować się podczas burzy oraz gradu można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w zakładce: zasady postępowania podczas zagrożeń.

Wadowice, dnia 06.08.2015 r.